Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Napisali: dalsze prace przy katedrzeZa niespełna trzy tygodnie w sosnowieckiej bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczną się prace przy nowym nagłośnieniu. - Potrwają około tygodnia. W tym czasie zostanie wymienione całe dotychczasowe okablowanie, czyli dobrych kilka kilometrów kabli - mówi ks. Jan Gaik, proboszcz katedry. Od połowy grudnia w katedrze pojawi się cyfrowa jakość... głosu.

O rodzinie mówi się dość dużo, ale niestety rzadko mówi się dobrze. W mediach najczęściej prezentowane są rodziny dysfunkcyjne, w których nie ma miłości, gdzie panuje przemoc i wszelkie odmiany patologii. Potwierdzeniem tezy, że nie warto brać ślubu, mają być statystyki ukazujące liczbę rozwodów i zdrad małżeńskich. To co kiedyś wydawało się niewyobrażalne, na naszych oczach staje się faktem. W Sejmie czekają już projekty ustaw o tzw. związkach partnerskich, w myśl których związki osób tej samej płci będą posiadały te same prawa, co związki mężczyzny i kobiety. Czyż nie jest to programowe niszczenie tradycyjnej rodziny, opartej na wartościach chrześcijańskich?

Św. Augustyn napisał: "Cóż wielkiego było dla Króla wieków stać się także Królem ludzi? I nie po to jest Królem Izraela, aby wyciskać podatki, mieć do swojej dyspozycji uzbrojone wojsko, czy też, aby zwyciężyć wrogów widzialnych. Jest on Królem Izraela, co rządzi umysłami, bo jest wieczystym doradcą; bo tych, co w Niego wierzą, w Nim mają ufność i Go miłują, wiedzie do królestwa niebieskiego"

Intencje (także Msze gregoriańskie) możemy zamawiać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Przyjmujemy intencje na rok 2012.

Bp Kaszak do Akcji Katolickiej: brońcie krzyża i rodzinyDo obrony krzyża w życiu publicznym oraz do uczenia szacunku do życia wezwał bp Grzegorz Kaszak członków Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej. Mówił o tym w czasie Mszy św. w katedrze z okazji 16 – lecia tej organizacji katolików świeckich. Sosnowiecki ordynariusz podziękował członkom Akcji Katolickiej za postawienie krzyża na miejscu spotkania z Janem Pawłem II na Placu Papieskim. Bp Grzegorz Kaszak zachęcał, by świeccy włączyli się w promowanie rodziny, jako związku kobiety i mężczyzny. Dr Jan Majzner, prezes Akcji Katolickiej przyznaje, że członkowie tej organizacji czynią to od momentu jej powstania w 1995 roku. Obecnie Akcja Katolicka jest obecna w 55 parafiach diecezji sosnowieckiej i liczy około 500 członków.

Dzień Niepodległości w katedrze (foto)„Hasła antyklerykalne, których realizacja poprawiłaby rzekomo kondycję, także gospodarczą, naszego kraju – to populizm!” – mówił bp Grzegorz Kaszak 11 listopada w sosnowieckiej katedrze. Przewodniczył Mszy za Ojczyznę z udziałem m.in. przedstawicieli władz miasta, samorządu oraz młodzieży ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Subcategories

Monday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.