Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Świętego Mikołaja kochają raczej wszyscy i to niezależnie od wieku. Po prostu z pewnych rzeczy się nie wyrasta. Któż z nas nie lubi miłych niespodzianek? Kto nie lubi otrzymywać prezentów? Sami też chętnie nimi obdarowujemy innych. Czas świąteczny wyzwala w nas wielkie pokłady dobra ukrywane gdzieś na co dzień. 

Konkurs o Bożym NarodzeniuZostał ogłoszony I Konkurs recytatorski "Bóg się rodzi". Zapraszamy uczniów z diecezji sosnowieckiej do poszukiwań wiersza lub fragmentu prozy związanych z Bożym Narodzeniem i zaprezentowania go podczas przesłuchań 7 stycznia. Finał konkursu zaplanowaliśmy na 12 stycznia w auli Domu Katolickiego przy katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy!

Każdego roku, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, zwany także – w odróżnieniu od roku kalendarzowego – rokiem kościelnym. Czym jest ów rok kościelny nieustannie towarzyszący nam w życiu religijnym i na czym polega jego istota?

Wchodzimy w czas Adwentu, który jest pierwszym okresem roku liturgicznego. Czym jest Adwent i jaka jest jego główna treść?

Intencje możemy zamawiać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Przyjmujemy intencje na 2012 rok (także Msze gregoriańskie).

 

Ruch Domowego Kościoła zwany jest popularnie Oazą Rodzin. Jest to posoborowy ruch świeckich skierowany do małżeństw sakramentalnych chcących pełniej realizować swoje małżeńskie powołanie oraz obficiej czerpać łaski płynące z sakramentu małżeństwa.

Subcategories

Monday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.