Designer: Joomla 3.2 Templates

Kaplica Matki Bożej Różańcowej„Najpiękniejsza kaplica w Zagłębiu”. Tak określił kaplicę Matki Bożej Różańcowej w naszej Katedrze ks. Bp Grzegorz Kaszak. 27 marca w Wielkanoc ks. Bp Ordynariusz po rezurekcji ofiarował Matce Bożej Pompejańskiej swój pierścień i krzyż biskupi jako votum za uratowanie katedry przed całkowitym zniszczeniem.

Kaplica przeszła generalny remont, a wkrótce stanie się miejscem wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.  Inicjatywa uczynienia z odnowionej kaplicy miejsca adoracji, to także wyraz wdzięczności parafii katedralnej. Parafianie składali swoje dary – złote obrączki, kolczyki itp. na specjalnie przygotowywane monstrancję i tabernakulum. Przed wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z Pompejów od 5 kwietna, w każdy wtorek o godz. 8.00 w tej kaplicy będzie odprawiana Msza Święta.

Zachęcamy do odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Nowenna pompejańska zwana jest „nowenną nie do odparcia” ze względu na to, iż Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma. Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa. Nowenna pompejańska to jest nowenna różańcowa – przez każdy dzień nowenny po prostu odmawiamy różaniec z dodatkową modlitwą. Najczęściej nowennę kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską. Cała nowenna pompejańska trwa więc 54 dni i dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia. Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę.

 

 

 

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.