Designer: Joomla 3.2 Templates

II NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na ten cel.

W poniedziałek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o g. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału.

W każdą środę o g. 18.00 modlimy się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich ofiarodawców naszej katedry.

Dalsze prace w katedrze:

  • Na stropie mamy zabetonowane fundamenty pod belki metalowe. Ukończone są rusztowania wokół katedry do prac przy dachu i do obróbek metalowych. Od poniedziałku będzie przywożone drewno modrzewiowe na dach. Obecnie w zakładzie montowane są w elementy metalowe dachu oraz robiona jest wieża.
  • Mamy już wszystkie zezwolenia do rozpoczęcia budowy dachu. Wybieramy firmę, która dostarczy nam dachówkę.
  • Przywiezione są nowe poduszki na ławki - obecnie są złożone w nawie bocznej.
  • W nawie głównej ustawiane są metalowe rusztowania, które będą potrzebne do odnawiania malatury w całej katedrze.
  • Malowidła nad rusztowaniami drewnianymi zostały już zabezpieczone przed spadaniem. Rusztowanie drewniane będzie za tydzień rozebrane i zastąpione rusztowaniem metalowym, które zajmuje mniej miejsca.

Zanim katedra uległa zniszczeniu w projekcie było odnowienie Drogi Krzyżowej w całej katedrze. Powstał program konserwatorski zatwierdzony przez Wojewódzkiego Konserwatora i ruszyły prace. Przed ołtarzem jest dzisiaj ustawiona I stacja Drogi Krzyżowej. Obraz został odnowiony i oprawiony w nową ramę dębową. W porównaniu z nieodnowionymi obrazami widać ogromną różnicę. Po mszy św. można podejść i zobaczyć odnowioną stację. Okazało się, że te obrazy pochodzą z XVIII wieku i nie wiemy, w jaki sposób znalazły się w naszej katedrze. Odnowiona całkowicie stacja wraz z ramą to koszt 5 tysięcy złotych. Pod każdą stacją będzie podpisany fundator, jeśli znajda się fundatorzy. Fundatorem I stacji będzie ks. bp Grzegorz. Gdyby ktoś chciał taką stację ufundować wpisując się w historię naszej katedry, jest teraz taka możliwość.

Ze względu na rusztowania w katedrze jest teraz mniej miejsca, dlatego w tym roku będą dwie msze święte zwane „Pasterką”: o godz. 22.00, której będzie przewodniczył biskup Grzegorz i druga tradycyjnie o północy.

Wiele osób pyta o ikony z drewna dachu naszej katedry. W przyszłą niedzielę będziemy już wiedzieć, ile ikon otrzymamy. Będą one opatrzone pieczęcią parafialną. Seria będzie ograniczona ze względu na możliwości wspólnoty Betlejem z Jaworzna.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 21 grudnia.

Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy religijnej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy numer "Echa Katedry".

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże".

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.