Designer: Joomla 3.2 Templates

I NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o g. 18.00 (z udziałem dzieci od poniedziałku do czwartku). Zachęcamy do licznego udziału.

W każdą środę o g. 18.00 – modlimy się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich ofiarodawców naszej katedry.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek będziemy modlić się za górników i hutników z racji wspomnienia ich patronki św. Barbary.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Spowiedź dla dzieci o g. 16.00.

W sobotę wspomnienie św. Mikołaja. To dobra okazja, aby obdarować nie tylko najmłodszych. Nabożeństwo maryjne po mszy św. o g. 8.00.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Mamy ukończone prace remontowe przy ogrodzeniu od ul. Kościelnej oraz przy pomieszczeniach sklepowych i przy głównym wejściu do katedry.

Dalsze prace w katedrze:
Do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został złożony projekt nowego dachu. Po jego zatwierdzeniu będziemy składać wniosek do Wydziału Architektury w Sosnowcu o wydanie zezwolenia na rozpoczęcie budowy. Myślę, uda się to zrobić w tym tygodniu. Wtedy - jeśli pozwoli na to pogoda - rozpoczniemy prace przy nowym dachu. W połowie tygodnia będzie przywożone drewno modrzewiowe na dach. W najbliższym czasie, może nawet w tym tygodniu, w głównej nawie ustawiane będzie metalowe rusztowanie, aby stwierdzić, jaki jest stan polichromii i przystąpić do jej odnowienia. Nowe poduszki na ławki - aby ich nie zabrudzić - będą położone po ustawieniu rusztowań. Mamy uruchomione organy za ołtarzem. Organy główne usłyszymy dopiero za rok, po ich gruntownym remoncie. Obecnie testujemy nowy sposób wyświetlania napisów z pieśniami.

W sobotę 6 grudnia o godz. 17.00 w Hali MOSiRu przy ul. Żeromskiego 9 rozegrany będzie mecz koszykówki Basket Zagłębie z SKK Siedlce. Pieniądze z zakupu biletów klub postanowił przekazać na odbudowę katedry. Za ten piękny gest sportowców bardzo serdecznie dziękuję.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże".

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.