Designer: Joomla 3.2 Templates

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent - czas radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego.
Msze św. w dni powszednie odprawiane są o g. 7.00, 8.00 i 18.00. Ze względu na to, że w tym tygodniu nie będą prowadzone żadne poważne prace, msze św. odprawiane będą w katedrze.

W katedrze mamy już włączone ogrzewanie, dlatego czynne jest tylko główne wejście.

Zniszczeniu uległy niektóre poduszki na ławkach, dlatego na następną niedzielę we wszystkich długich ławkach będą już nowe. W tym tygodniu będą uruchomione organy za ołtarzem głównym. Duże, główne organy muszą przejść remont całkowity.

Mamy ukończone prace przy układaniu kostki brukowej wokół katedry. Zakończone są prace przy parkingach od strony ul. Kard. Wyszyńskiego. Z tych parkingów możemy korzystać przyjeżdżając samochodami na msze święte. Proszę nie wjeżdżać na kostkę wokół katedry.

W tygodniu wejście w ciągu dnia, poza mszami świętymi, będzie możliwe tylko od ul. Kościelnej. Ze względu na prowadzone przy katedrze prace nie będzie można chodzić po placu wokół katedry.

W każdą środę o g. 18.00 modlimy się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich ofiarodawców naszej katedry.


Jeśli chodzi o prace w naszej katedrze to: mamy tymczasowe zadaszenie, wokół katedry robione jest rusztowanie potrzebne do prac przy właściwym dachu i do prac przy rynnach i obróbkach blacharskich. Wewnątrz pod transeptem, gdzie najbardziej ucierpiała malatura, mamy rusztowanie. W nawie głównej i nad prezbiterium rozwieszona jest siatka dla naszego bezpieczeństwa.

Prace przy nowym dachu chcemy rozpocząć jak najszybciej. Mam nadzieję, że w tym tygodniu ukończymy procedury zezwoleń. Nowy dach będzie metalowo-drewniany. Belki poziome i podtrzymujące będą metalowe a krokwie z modrzewia. Dach pokryty będzie folią paroprzepuszczalną oraz dachówką. Wszystkie obróbki metalowe będą wykonane w miedzi.

Wieżyczka, która całkiem spłonęła, będzie odtworzona, ale cała będzie metalowa.

W piątek byłem na rozmowach w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Pan Minister zapewnił mnie, że nasze wnioski o wsparcie dla katedry zostaną rozpatrzone pozytywnie i to jak najszybciej, to znaczy w styczniu przyszłego roku. Obecnie przeprowadzane prace finansowane są z ofiar wiernych a także z ofiar poszczególnych diecezji naszego kraju. Biskupi Polscy bardzo nas wspierają w naszym nieszczęściu i odpowiadają na apel Biskupa Grzegorza.

Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy religijnej - Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dziś możemy nabyć nowy numer "Echa Katedry".

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże".

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.