Designer: Joomla 3.2 Templates

33. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze św. w dni powszednie odprawiane są o g. 7.00, 8.00 i 18.00.

W każdą środę o g. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w intencji wszystkich ofiarodawców naszej katedry.

Dziś w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu o godz. 19.00 odbędzie się koncert ks. Pawła Sobierajskiego z przyjaciółmi. Koncert ten będzie poświęcony odbudowie dachu na katedrze. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – patrona naszej diecezji. Nasz Kościół i Pasterzy polecamy dobremu Bogu.

W sobotę wspominamy św. Cecylię - patronkę muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność i modlimy się za naszego pana organistę i wszystkich należących do chóru oraz scholi.

W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Jeśli chodzi o odbudowę naszej katedry to: mamy ukończony prowizoryczny dach nad całą katedrą oraz nad zakrystią. Wewnątrz świątyni pod sklepieniem, w miejscu gdzie odpada malatura Tetmajera, zostało zbudowane drewniane rusztowanie, aby można było przystąpić do prac zabezpieczających. Inspektor nadzoru budowlanego wydał opinię, według której wejście do katedry i odprawianie w niej mszy świętych będzie możliwe po założeniu siatki nad nawą główną i i nad prezbiterium. Do tych prac przystąpimy od poniedziałku. Jeśli uda nam się w tym tygodniu spełnić wszystkie wymogi, to być może w przyszłą niedzielę msze święte będą odprawiane już w katedrze. W tym tygodniu będzie ukończony projekt nowego dachu i rozpoczniemy procedury do jego budowy. Rozpoczniemy zakup materiałów potrzebnych do nowego dachu. Naprawione są już nagłośnienie i dzwony. Na razie postaramy się uruchomić małe organy za ołtarzem głównym, które nie tak dawno były odnawiane.
W naprawie są wszystkie żyrandole.

Wszystkie dotychczasowe prace finansujemy z ofiar od Parafian oraz ludzi dobrej woli, którzy wspierają dzieło odbudowy naszej katedry, za co serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.