Designer: Joomla 3.2 Templates

15.08.20   Uroczystość Wniebowstąpienia N.M. Panny. Odpust Parafialny.

 

Ze względu na to, że  w ostatnim czasie w otoczeniu ks. bpa Grzegorza Kaszaka przebywała osoba - jak się później okazało - zarażona korona wirusem, ksiądz biskup w najbliższym czasie odwołał wszelkie spotkania i posługi. Odwołana została także wizytacja w naszej Parafii. Nowy termin wizytacji będzie ustalony w późniejszym terminie.

Dzisiaj przeżywamy  uroczystość odpustową Wniebowzięcia N. M. Panny – patronki naszej Parafii. Po każdej mszy św. jest święcenie ziół i kwiatów.

Msze św. dzisiaj o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. O g. 17.15, zapraszamy na Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Uroczystej sumie odpustowej o g. 12.00, przewodniczył będzie  Ks. dr, Prałat Tomasz Kubiczek, pracownik Watykanu, w Rocie Rzymskiej. Po mszy św. procesja eucharystyczna wokół katedry.

Po każdej mszy świętej, otrzymujemy błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II i przechodzimy wokół ołtarza, kłaniając się Patronce naszej Parafii.

Aby zyskać dzisiaj odpust zupełny, trzeba być w stanie łaski, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

Możemy dzisiaj nabywać, za ławkami, nowe albumy o katedrze. Album zawiera zdjęcia z katedry. Teksty są w języku polskim i angielskim. Jest także słowo w języku włoskim. Cena albumu 50 zł.

Przy wejściu do katedry, za ławkami, jest płyn dezynfekujący do rąk. Prosimy z niego korzystać. Przypominamy o zakładaniu w kościele maseczek zasłaniających usta i nos.

Na piękne przeżywanie dzisiejszej uroczystości wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  wielu łask od Maryi Wniebowziętej. Niech wstawia się za nami u Swojego Syna.

Szczęść Boże.

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.