Designer: Joomla 3.2 Templates

2.08.20.               18  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Pamiętając o naszych zmarłych, zachęcamy do zamawiania mszy św. w ich intencji. Przyjmujemy na msze gregoriańskie, już na przyszły rok.

 

Dzisiaj, 2 sierpnia możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli.  Panie pielgrzymują do Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

     Na Koronkę do Miłosierdzia  Bożego, zapraszamy codziennie o g. 17.45.

 

We wtorek msza św. o g. 8.00, w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy w intencji chorych. Będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

- we wtorek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana,

- w czwartek święto Przemienia Pańskiego,

- w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.  Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

 

Co pięć lat odbywa się wizytacja kanoniczna Parafii przez Księdza Biskupa. Pięć lat temu, taką wizytację przeprowadził u nas Ks. Bp Piotr Skucha.

W tym roku w dniu 15 sierpnia w dzień odpustu parafialnego, wizytację przeprowadzi J. E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak, który będzie obecny na wszystkich mszach świętych w katedrze, głosząc słowo Boże. Wizytacja rozpocznie się na mszy świętej o g.7.00, podczas której będzie powitanie Ks. Bpa i przedstawione sprawozdanie z pięciu lat działalności duchowej i materialnej naszej Parafii. Będzie także modlitwa za naszych zmarłych na cmentarzu.

Msze święte w dzień odpustu, będą o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00.

 

Trwają dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

Na odpust będą rozebrane rusztowania przy drzwiach głównych i bocznych oraz w nawie przy kaplicy Matki Bożej. Te prace zostaną ukończone.

 

Jeśli ktoś chce przyjmować koniecznie Komunię Św., na rękę, to musi ją zaraz włożyć do ust.  Nie można z Komunią Świętą odchodzić do ławki, czy na kościół. 

 

     Zachęcamy do nabywania prasy religijnej  - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

     Przypominamy o noszeniu w kościele maseczek zasłaniających usta i nos. Wiemy że    

     nie jest  to miłe, ale konieczne w czasie pandemii.       

     Dziękuję za każdą ofiarę, wpłacaną na konto naszej Parafii  i składaną na tacę.

 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy  tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia,  i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.   Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia i wakacji wszystkim życzymy.   „Szczęść Boże”.

 

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.