Designer: Joomla 3.2 Templates

28.06.20.               13 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Pamiętając o naszych zmarłych, zachęcamy do zamawiania mszy św. w ich intencji. Pięknym darem jest msza św.  gregoriańska.

 

Na nabożeństwa czerwcowe i Koronkę do Miłosierdzia  Bożego, zapraszamy codziennie o g. 17.30.

 

We wtorek msza św. o g. 8.00, w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za   z   zmarłych.

Od 1 lipca msze św. w tygodniu o g. 8.00 i o 18.00. Od przyszłej niedzieli – w czasie wakacji nie będzie mszy św. o g. 16.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W poniedziałek uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Taca na Stolicę Apostolską.

Jest to dzień imienin bpa Piotra Skuchy, ks. Pawła i Pana Organisty. Módlmy się w ich  intencji Solenizantów.

Ks. Krystian kończy pracę  duszpasterską w naszej Parafii. Teraz  będzie pomagał w  duszpasterstwie w Parafii w Jaworznie. Bardzo dziękujemy za jego pomoc w naszej Parafii. Życzymy księdzu Krystianowi wielu bożych łask w dalszej pracy kapłańskiej.        

 

W naszej Parafii, będzie o jednego kapłana mniej, co wiąże się z mniejszą ilością odprawianych mszy świętych. W Diecezji jest coraz mniej księży. Musimy się liczyć z tym, że w naszej Parafii, będzie jeszcze mniej kapłanów.

Módlmy się o nowe powołania.

 

1 lipca możemy na plac katedralny przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Zbierany jest sprzęt jak: stare komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. Te rzeczy przynosimy na plac katedralny od g. 8.00 do 10.00.

 

W tym tygodniu będą ustawione rusztowania przy głównym i bocznym wejściu do katedry. Będą odnawiane elementy kamienne wokół tych drzwi. Na ten cel otrzymaliśmy, na odnowienie zabytku z  Urzędu Miasta 90 tys. złotych, za co bardzo dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej  - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za każdą ofiarę, wpłacaną na konto naszej Parafii  i składaną na tacę.

 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy  tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia,  i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.   Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia i wakacji wszystkim życzymy   „Szczęść Boże”.

Tuesday the 28th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.