Designer: Joomla 3.2 Templates

03.05.20.           4 NIEDZIELA    WIELKANOCNA

 

Cieszymy się Waszą obecnością w naszej świątyni. Prosimy o zajmowanie miejsc w ławkach, tam gdzie są karteczki. Przestrzegamy wtedy norm sanitarnych.  Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczkami, w czasie mszy św. oraz w czasie spowiedzi.

 

W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Biblijny. Z tej racji, zapraszamy na nabożeństwo czytania Pisma Świętego o godz. 17.00. Po nabożeństwie otrzymamy karteczki z zaznaczonym urywkiem Pisma Świętego, do odczytania w domu.

 

Dzisiaj obchodzimy uroczystość NM Panny, Królowej Polski. O g. 12.00, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i naszego Miasta.

Dzisiaj przypada 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

W poniedziałek wspominamy św. Floriana – patrona strażaków.

W piątek uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika.

Z racji uroczystości, nie ma postu.

 

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za chorych.

 

Na nabożeństwa majowe, zapraszamy codziennie o g. 17.30.

Kilka lat temu, kiedy przeżywaliśmy pożar naszej katedry, wielu dobrych ludzi przyszło nam z pomocą. Kierując się potrzebą serca, postanowiłem w imieniu naszej Parafii ufundować do szpitala Miejskiego w Sosnowcu Monitor funkcji życiowych tak bardzo potrzebny tym, którzy chorują. Na ten cel została przeznczona kwota prawie 21 tys. złotych. Ponad to uruchomiliśmy konto parafialne, przez które chcemy dalej pomagać szpitalowi. Numer konta znajdziemy na internetowej stronie naszej Parafii, z dopiskiem, Darowizna dla szpitala w Sosnowcu. Każda wpłacona ofiara na to konto, będzie przeznaczona na pomoc naszemu szpitalowi.   Kto może prosimy o dar serca na ten cel.

Zostało ustawione rusztowanie, przed kaplicą Matki Bożej. Już rozpoczęły się prace renowacyjne polichromii. Otrzymaliśmy na ten cel z Ministerstwa Kultury 480 tys. złotych, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Do tej kwoty musimy dołożyć tzw. wkład własny, około 100 tys. złotych. Kto by mógł pomóc, abyśmy mogli wywiązać się z tego obowiązku proszę o wpłaty na konto naszej Parafii. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel, bardzo serdecznie dziękuję.

Możemy korzystać ze spowiedzi wielkanocnej, codziennie w czasie mszy świętych oraz od g. 17.30.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Dziękuję za każdą ofiarę, wpłacaną na konto naszej Parafii  i składane na tacę.

Dziękuję tym osobom, które wpłacają na konto, jako pomoc dla „szpitala w Sosnowcu”.

                                                

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia,  i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.   Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia wszystkim życzymy wiele nadziei. Bądź  „Szczęść Boże”.

 

Monday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.