Designer: Joomla 3.2 Templates

14.04.19.                     NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

Dzisiejsza Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień.

Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty o godz. 18.00.

WIELKI CZWARTEK

Poświęcenie oleju Krzyżma i oleju Chorych przez ks. Bpa Grzegorza Kaszaka o g. 10.00.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza.

Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tabernakulum w kaplicy i adoracja do g. 21.      

 WIELKI PIĄTEK

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Adoracja Pana Jezusa w kaplicy od g. 8.00.

Droga Krzyżowa o g. 17.15

Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o g. 18.00.

Po adoracji krzyża, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i adoracja do godz.   22.00.

WIELKA SOBOTA

Z racji epidemii i ograniczenia przebywania w kościele tylko 5 osób, poświęcenia pokarmów nie będzie. Prosimy, w tym wyjątkowym czasie odmówienia modlitwy przed śniadaniem. Ojciec lub matka mogą poświęcić pokarmy.

Wigilia Paschalna z poświęceniem paschału o godz. 18.00.

Wszystkim nabożeństwom  w wielkim Tygodniu będzie przewodniczył  J. E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak.

Możliwość spowiedzi w Wielkim Tygodniu o g. 17.00.

Pierwsza msza święta w Wielkanoc o g. 7.00. Nie ma Rezurekcji o g. 6.00.

Ks. Bp Grzegorz odprawi mszę świętą o g. 12.00.

 

 

Moi Drodzy. Ten czas jest szczególny dla nas wszystkich. Dla Was, że chcecie przyjść do kościoła a nie możecie, dla nas, że odprawiamy msze święte w pustych kościołach, które są wyjątkowo smutne, bo nie ma w nich wiernych. Trudne będzie przeżywanie tych Świąt w tej atmosferze. Musimy się jednak wspierać. My codziennie modlimy się za Was i prosimy módlcie się za nas,  byśmy wspólnie mogli przetrwać ten trudny czas.

Kilka lat temu, kiedy przeżywaliśmy pożar naszej katedry, wielu dobrych ludzi przyszło nam z pomocą. Kierując się potrzebą serca, postanowiłem w imieniu naszej Parafii ufundować do szpitala Miejskiego w Sosnowcu Monitor funkcji życiowych tak bardzo potrzebny tym, którzy chorują. Na ten cel została przeznczona kwota prawie 21 tys. złotych. Ponad to uruchomiliśmy konto parafialne, przez które chcemy dalej pomagać szpitalowi. Numer konta znajdziemy na internetowej stronie naszej Parafii, z dopiskiem, Darowizna dla szpitala w Sosnowcu. Każda wpłacona ofiara na to konto, będzie przeznaczona na pomoc naszemu szpitalowi.   Kto może prosimy o dar serca na ten cel.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w mszach świętych, transmitowanych z naszej katedry. Codziennie o g. 8.00 i o 18.00. W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.15. W niedzielę i uroczystości o g. 12.00 i o 18.00. W niedzielę Gorzkie Żale o g. 18.30.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień życzymy „Szczęść Boże”.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.