Designer: Joomla 3.2 Templates

29.03.20.                    V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Moi drodzy, trwamy w stanie ogłoszenia epidemii. Musimy przestrzegać przepisów ogłoszonych przez rząd, by uniknąć zarażeń wirusem. Z tej racji w kościele na mszy świętej nie może być więcej niż 5 osób. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi ukaraniem wysokim mandatem. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji, także dla nas kapłanów jest to bardzo trudne.

Pierwszeństwo bycia na mszy świętej, mają osoby zamawiające daną intencję mszalną.

Prosimy Was bardzo o dostosowanie się do przepisów. Proszę nie mieć pretensji do nas, że takie są wymogi. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja skończy się jak najszybciej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

Módlmy się także za wszystkich chorych, za ich rodziny i za Służbę Zdrowia, której potrzeba tak wiele sił do opieki nad chorymi.

 

Chcemy utrzymać kontakt z naszymi Parafianami, dlatego od dnia dzisiejszego możemy brać udział we mszy świętej transmitowanej z naszej katedry. W niedzielę o g. 12.00, 18.00. Gorzkie Żale o g. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Hasła do transmisji znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii.

 

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa.

Jeśli przepisy się nie zmienią, w Wielkim Tygodniu nie będzie adoracji Krzyża w Wielki Piątek, nie będzie też poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. W Wielkanoc nie będzie rezurekcji o g. 6.00. Pierwsza msza będzie o g. 7.00.

 

W tym tygodniu możliwość spowiedzi codziennie od g. 17.00. Komunia Św. udzielana będzie po spowiedzi. Spowiedź dla wszystkich Parafian, będzie ogłoszona po ustaniu epidemii.+

 

Z tej racji, że rekolekcje, które miały być od tej niedzieli, a zostały odwołane, dlatego intencje mszalne, które były przyjęte na godz. 9.00, będą odprawione o g. 8.00.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za każdą ofiarę, składaną na potrzeby naszej katedry.                                               

 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia,  i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.   Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

  

 

JEGO EKSCELENCJI, KSIĘDZU BISKUPOWI GRZEGORZOWI KASZAKOWI, Z RACJI ROCZNICY ŚWIĘCEŃ BISKUPICH, SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z ZAPEWNIENIEM O MODLITWIE. NIECH MATKA BOŻA WNIEBOWZIĘTA WYPRASZA NASZEMU PASTERZOWI POTRZEBNE ŁASKI U NAJWYŻSZEGO KAPŁANA.

 

 

 

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.